Dona Vekic par meceva vise fali za Top 10

Šarapova je završila Pennettinu karijeru

Posljednji akord u Pennettinoj karijeri

Prije samo mjesec i pol dana, Flavia Pennetta senzacionalno je osvojila US Open. Talijanka je još jednom iznenadila sve u govoru nakon utakmice kada je najavila odlazak u mirovinu. Svi su bili toliko zanijemili da je nitko nije odmah pretpostavio pitati: je li riječ o posljednjem meču ili će završiti sezonu? Kasnije je Mats Wilander ovo pitanje postavio Flaviji, a ona je objasnila da planira igrati do kraja sezone, jer želi razgovarati sa svojim prijateljima s turneje.

Talijan nije zablistao u azijskim serijama , ali je ipak uspjela osvojiti nedostajuće bodove za prvu kvalifikaciju u karijeri za WTA završno prvenstvo. Završiti karijeru na takvom turniru san je svakog igrača, - rekla je Flavia na konferenciji za novinare tijekom turnira Kupa Moskve u Kremlju. Talijanska je karijera 29. listopada službeno završila mečom s Marijom Šarapovom .

BNP Paribas WTA finale. Singapur. Teške žene. Kolo skupine

Crvena skupina
Agnieszka Radwanska (Poljska, 5) - Simona Halep (Rumunjska, 1) - 7: 6 (7: 5), 6: 1.
Maria Sharapova (Rusija, 3) - Flavia Pennetta (Italija, 7) - 7: 5, 6: 1.

Bez zaostajanja

Flavia još uvijek ima još uvijek je bilo prilika za dolazak u doigravanje i produženje karijere na par dana. Općenito, nakon dva kruga nitko službeno nije izgubio priliku za prolazak dalje. I ovo je u neku ruku simbolično, jer nije bilo nikoga tko bi se WTA završnom prvenstvu približio u iskreno lošem stanju. I to se događa prilično često - teniski maraton, koji zahtijeva puno energije, predug je.

Agnieszka Radwanska izgubila je prva dva sastanka u Crvenoj skupini, ali istodobno se ne može reći da je polka izgledala jako loše ... Općenito je igrala na kraju sezone. Nakon US Opena, Radwanska je bila na drugom mjestu u kolu po osvojenim bodovima, iza samo Garbina Mugurusa . Agnieszka u Singapuru izgubila je napetu bitku sa Šarapovom, a zatim se nije uspjela nositi s nadahnutom Pennettom. Ipak, iz ovih je utakmica bilo jasno da nije bila loše pripremljena.

Halep je općenito dobro započela turnir. Pobijedila je Pennettu vrlo samouvjereno. Činilo se da će prva nositeljica lako doći do doigravanja, no u drugom je meču naletjela na Šarapovu koju još nije mogla pobijediti. Kao rezultat toga, njena pozicija na turniru je zastala. U posljednjem meču igrala je protiv Radwanske. Prošle godine sastali su se u polufinalu singapurskog natjecanja, gdje je Halep izborila pobjedu, a ukupan rezultat njihovog obračuna bio je jednak - 4-4. Bilo je važno shvatiti da je Agnieszka bila sretna samo s osvajanjem dva seta.

Definiranje prvog seta

Prvi set u bitci između Agnieszke i Simone pokazao se doista fenomenalnim. I to unatoč činjenici da je puno kvalitetnog tenisa već demonstrirano u Singapuru. Ipak, Halep i Radwanska podigli su ljestvicu na novu razinu. Polka je očito bila odlučna da puno češće igra broj jedannego što to čini na drugim utakmicama. Ovo nije uplašilo Simone. U startu se lako nosila sa suparnicom. Drugi reket svijeta poveo je prekidom i imao priliku napraviti još jedan. Agnieszka se uhvatila za servis, a zatim uspjela povratiti break.

Potpuno izjednačena igra krenula je od rezultata 3: 3. Svaka je lopta dobivena u zasebnoj bitci. Tako se gotovo svaka igra odvijala u dugotrajnoj borbi. Oboje su išli pokazati karakter. Prvo je Agnieszka čuvala servis s tri skrivena set poena, a zatim je u sljedećem gemu Halep odigrala dvostruku set točku, nakon čega je polka ponovno spasila servis od break lopti. Općenito, u prvom setu Simona je imala ne baš uspješnu realizaciju break lopti - 1 od 9.

Dok su djevojke došle do tiebreaka, set je već trajao više od sat vremena. Agnieszka je neuspješno započela 13. utakmicu. Činilo se da je potrošila previše energije da bi postigla tie-break. Khalep je povela 5: 1 i u dva pogotka lišila je protivnicu šansi za doigravanje. Međutim, u tom se trenutku činilo da polka ima prekidač. I počela je uspjevati. Dva uzastopna poteza bila su posebno važna. I nakon što je osvojila pet poena zaredom, dobila je set bod. Simona je jurnula u napad, ali nije mogla probiti suparnicu koja je odbila pogodak, uspjela pogoditi kratku i pogoditi rikverc. Na kraju je Agnieszka konačno završila set, osvojivši doista vrijedan poen.

Pobjeda Radwanske u prvom setu značila je da je Sharapova sebi zajamčila izlazak u polufinale, a Simone nije mogla izgubiti drugu utakmicu ako je željela zadržati šanse za plasman u doigravanje. Do prvog nositelja došao je njezin trener - Darren Cahill . Pokušao ju je razveseliti i nagovoriti da ne napušta pozadinu nakon prijema.

Pozicija u crvenoj skupini nakon trećeg kruga:

1. Maria Sharapova - 3 pobjede (3 meča), omjer setova - 6: 1, omjer gemova - 41:27.
2. Agnieszka Radwanska - 1 (3), 3: 4, 36:36.
3. Simona Halep - 1 (3), 2: 4, 27:28.
4. Flavia Pennetta - 1 (3), 2: 4, 22:35.

Međutim, Halep je bila teška. Uložila je previše truda u ovaj prvi set. Fizički je još mogla igrati, ali psihološki je gubitak ovog seta bio prejak udarac. Simone je trebala nekakvu pozitivnu energiju da preokrene ovaj meč. Ali Agnieszka nikada nije pomišljala baviti se dobrotvornim radom. U drugoj igri polka uopće nije pogriješila i nastavila je uspješno djelovati u svim komponentama. Khalep nije uspio ni nametnuti borbu - 6: 7 (5: 7), 1: 6. Agnieszka je dobila svoj 500. meč u karijeri, čime joj je čestitao predsjednik WTA-e Steve Simon .

Tako je Simona postala prva tenisačica na ovom turniru koja je izgubila šanse za igru -uključi. Međutim, u svakom će slučaju sezonu završiti na drugom mjestu. Imala je puno dobrih rezultata pa to zaslužuje, ali još uvijek joj nedostaje nešto da to podigne na sljedeću razinu i pokrene vasigrajte naslove na glavnim turnirima. Štoviše, vjerojatnije je da će se to naći na psihološkoj nego na razini igara. Simona ima samo 24 godine, tako da još uvijek ima dovoljno prilika da iz stabilne tenisačice izraste u prvakinju, a ova sezona je za nju gotova.

Šarapova nije ništa dala Flaviji

Prije finala Utakmicom je situacija u Crvenoj skupini postala osjetno jednostavnija. U slučaju pobjede Šarapove u dva seta, Agnieszka je izašla s drugog mjesta. Pennetta je trebala osvojiti samo jedan set. Maria, iako je prije meča zajamčio pristup polufinalu, ipak je imala dovoljno motiva. Osim dodatnih bodova za pobjedu, morala je i pobijediti da bi izašla s prvog mjesta. U slučaju poraza, pustila je talijanskog igrača da pređe na prvo mjesto, jer se u slučaju izjednačenosti pobjeda razmatraju osobni sastanci. Općenito, Sharapova je oduvijek bila ona tenisačica za koju nije potrebna dodatna motivacija. Svaki put kad izađe na sud, uvijek će se potpuno predati igri i sigurno neće dati ništa.

Zanimljivo je da je Pennetta prednjačila na osobnim sastancima s Marijom - 3-2. Rus je u rivalstvu dobio prva dva meča. Odnosno, posljednji put Šarapova je pobijedila Talijanku 2006. godine u Wimbledonu. Tada je Flavia tri puta pobijedila Mariju u SAD-u - u Los Angelesu, New Yorku i Indian Wellsu. Posljednji sastanak održan je upravo ove godine.

Flavia je meč započela nadahnuto. Dala je nekoliko sjajnih trikova i odmah napravila odmor. Nakon toga, Sharapova je prilagodila igru ​​terena, ali nije je bilo tako lako nadoknaditi. Pennetta je imala sjajne igre na svoj servis. Pa ipak, pred kraj je Ruskinji dala priliku, napravivši dvije dvostruke pogreške u jednoj igri. Maria je iskoristila svoju priliku. Na kraju seta ni sama Flavia više nije igrala tako dobro, ali Sharapova je, kao i u prethodnim mečevima, dodala tijekom igre. Ruskinja je otkrila cijeli svoj arsenal i uspjela uzeti prvu seriju čak i prije tie-breaka - 7: 5.

U drugoj utakmici, Maria je krenula još živahnije. Ovdje su i asovi letjeli, a tehnike su također prolazile i one skraćene također su pomogle. Flavia je jedva zadržala servis u četvrtom gemu, kada je već gubila brejkom. Ali ovo je bio jedini uspjeh Talijanke u posljednjem setu u karijeri. Šarapova nije ostavila šanse protivnici - 7: 5, 6: 1. Nakon meča Talijan je posegnuo za rukovanjem, a Rus je zagrlio Flaviju. Pennetta se može ponositi svojom prošlom sezonom. Karijeru je završila dostojnim turnirom, izgubivši u svojoj posljednjoj utakmici od protivnika koji je pokazao izvrsnu igru ​​(30 pogodaka i 19 pogrešaka).

Nedavno sam saznao da je ovo bio njezin zadnji meč. Drago mi je da je uspjela osvojiti Grand Slam turnir prije nego što je napustila sport, - rekla je Maria odmah nakon sastanka.

Tako se Radwanska plasirala u doigravanje, osvojivši samo jednu pobjedu u skupini. Štoviše, Agnieszka je to učinila drugu godinu zaredom. Još uvijek je nepoznato s kim u sSharapova i Radwanska igrat će protiv Ubota. U Bijeloj skupini, prije utakmica u petak, svi tenisači imaju priliku proći u doigravanje. U petak će u Singapuru grupno kolo završiti mečevima Shafarzhova - Kerber i Kvitov - Mugurus.